FLOATING - vodoléčebné a relaxační zařízení

Jedním z největších objevů zaměřených na relaxaci těla je bezesporu floating, který je založen na principu beztížného plavání a simulaci dokonalého prostředí Mrtvého moře. Objevitelem floatingu je americký vědec a spisovatel dr. John Lilly, který první floatingový tank dal postavit již v roce 1954.
Floating tank je vodoléčebné a relaxační zařízení. V počátcích bylo využíváno kosmonauty a následně vrcholovými sportovci pro získání psychické a fyzické kondice.
Tato neobvyklá metoda relaxace nabízí velmi rychlé uvolnění těla i ducha. Dosáhneme ho asi hodinovým pobytem ve floating tanku naplněném teplou, hustou a slanou kapalinou, která nadnáší tělo a imituje tak do značné míry stav beztíže. Protože je prostor vany uzavřen a člověk uvnitř je oddělen od veškerých vnějších vjemů, dochází snadno k absolutnímu uvolnění pohybového aparátu, kloubů, svalů ale i vědomí. Účinek zvyšují vířivé trysky vestavěné do dna vany a po obvodu zařízení, které relaxující sám ovládá zevnitř.
Působení floatingu na tělo
Uvolnění se může příznivě projevit na celkovém zdravotním stavu. Zkušenosti potvrzují, že po floataci dochází ke zlepšení pohybového aparátu, k odeznění bolestí kloubů i ke zvýšení jejich pohyblivostí, rychleji se hojí zlomeniny a jiná zranění, díky slanému prostředí se celý organismus pročišťuje a vyplavují se odpadní produkty, které způsobují podráždění, únravu, deprese. Krevní řečiště se rozšiřuje, dochází k tzv. vazodilatačnímu efektu – do buněk se dostává víc výživných látek a urychluje se odplavování kyseliny mléčné z těla.
 
 
 
 
Působení floatingu na psychiku
Floating redukuje množství stresových biochemických látek a jejich příznivou hladinu udržuje nejen po celé dny, ale týdny. V průběhu relaxace v tanku dochází k tvorbě endorfinů v mozku a k navození příjemného pocitu euforie. Protože může tento pocit přetrvávat, člověk se začne dobře vyrovnávat s různými stresovými situacemi, stává se vyrovnanějším a přátelštějším, dobře spí, zlepšuje se jeho paměť i výkonnost a snižuje se pravděpodobnost onemocnění.
Floatace působí na vytvoření optimální rovnováhy těla a mysli, což má za následek nejen řadu poztivních změn v oblasti psychiky, ale i úpravu řady funkcí fyzického těla. Normalizuje se krevní tlak, zlepšuje se srdeční činnost, funkce dýchacího ústrojí, stabilizuje se nervový systém aj.
Příznivých a zajímavých účinků na lidský organismus je mnohem více, než zde můžeme postihnout. Floating je bezesporu prostředkem, který umožňuje navrátit se k léčivým silám přírody a znovu procítit, jaké to bylo, když jsme se ještě nacházeli v bezpečném prostředí matčina lůna těsně před narozením. Floating již není u nás nedostupný a my věříme, že se brzy stane samozřejmou součástí Vašeho životního stylu.
Floating je určen každému podle potřeby. Někdo je nemocný a chce vyléčit chorobu, někdo si chce ve floatačním tanku zameditovat, jiný se chce uvolnit a další zase vyléčit od deprese, stresu, od velké fyzické nebo psychické zátěže. Floating je určen pro lidi trpící dlouhodobou únavou, bolestmi páteře a kloubů, revmatologické nemoci, stavy po operacích páteře a kloubů. Velmi účinný je na akné a na léčbu deprese, stresu a dalších onemocnění. Unikátní je však floating především v relaxaci psychiky.
Člověk, jenž je v dnešní době civilizačně zatížený psychickým tlakem informační techniky, výpočetní techniky, ale i náhlých zvratů počasí, se po koupeli cítí uvolněně, je optimistický a dokáže reagovat na situaci, která je pro něj zátěžová, daleko výrazněji a lépe ji zvládá.
 
 
 
DNEŠNÍ ŽIVOTNÍ STYL KAŽDÉHO ČLOVĚKA – ZDRAVÍ, VÝKONNOST, SVĚŽEST, TO JE IMAGE, KTEROU MŮŽETE ZÍSKAT FLOATINGEM.
UPOZORNĚNÍ:
Floating provozujeme jako relaxační zařízení. Vhodnost jeho použití konzultujte v případě vážnějších zdravotních problémů se svým ošetřujícím lékařem.
Postup při floataci
Po rozhodnutí navštívit floatační zařízení je potřeba vytvořit si dostatečný časový prostor na jeho plné využití a tak trochu se i duševně připravit. Je vhodné vstupovat do floatingu několik hodin po jídle, ale ne s pocitem hladu nebo žízně. Připravte se na to, že vstoupíte do jiného světa, kde se problémy neřeší, a proto veškeré starosti a problémy odložte na pozdější dobu. Soustřeďte se jen a jen na příjemnou relaxaci Vašeho těla i mysli.
Po ukončení pobytu ve floatingu se pokuste si udržet pozitivní pocity co nejdéle. Opakování zkušenosti je na místě, i když první pobyt ve vaně nesplnil plně Vaše očekávání. Problém může být právě ve Vašem očekávání a ne v tom, co se při floatingu stalo nebo nestalo. Nespěchejte, vše má svůj vlastní čas.
  • Obsluha Vás zavede do prostoru floatingu a objasní Vám funkce celého zařízení i jednotlivých tlačítek uvnitř tanku.
  • Důkladně se osprchujete a vstoupíte do floating tanku. Jeho funkce je optimální při zavřeném víku (udržování stabilních teplot vzduchu i roztoku), ale zpočátku je možné při nepříjemném pocitu z uzavřeného prostoru mít víko pootevřené.
  • Položte se do koupele, zavřete oči, dýchejte uvolněně pomalu a klidně a co nejvíce uvolněte celé tělo včetně krčních obratlů a šíjového svalstva. Plně využijte tuto příležitost maximální relaxace v nerušeném prostředí.
  • Použití světla, hudby nebo masážních trysek záleží na pocitech a potřebách každého klienta. Pokud se roztok dostane do očí nebo úst, stačí je utřít připraveným ručníkem nebo propláchnout čistou vodou.
Doufáme, že nás budete spokojeni opouštět.